Ish-komandanti i UÇK-së: Ishalla nesër fillon lufta

Shpërndaje

Ish-komandanti i UÇK-së, Ajvaz Berisha ka uruar që nesër të nis lufta, duke komentuar në një shkrim të Insajderit, ku në të tregohen profilet kriminale të mercenarëve serbë që rrezikojnë destabilizimin e Veriut të Kosovës.

Berisha ka thënë se ishalla nesër fillon lufta, duke shtuar se do të shohim se a jeni trima me ata, si me ne.

“Shumë bukur, normal që këta janë patriotë dhe i mbështetë populli. E ju media tona s’keni lënë gjë të zezë pa shpifur për çdo komandat e ushtar. Tash ishalla nesër fillon lufta ta shohim a jeni trima me ata, si me ne”, ka shkruar Berisha.

Insajderi ka zbuluar se ekziston një grup kriminal, i cili është i përgatitur për destabilizuar pjesën veriore të Kosovës. Ai ka edhe përkrahjen e funksionarëve të lartë të shtetit serb.

Grupi është i përbërë nga kriminelë e mercenarë serbë, të cilat kanë marrë pjesë në luftën e Krimesë përkrahë forcave ruse. Disa prej tyre kanë qenë edhe paramilitarë në luftën e Kosovës.

Loading...