Ja si përfundoi ndeshja e mbrëmshme mes Wilderit dhe Fury-t

Shpërndaje

Meçi mes Deontay Wilder dhe Tyson Fury ka përfunduar barazim, sipas vendimit unanim të gjyqtarëve.

Në fakt, boksieri britanik deri në raundin e fundit ishte në epërsi, por fatkeqësisht goditjet e raundit të fundit nga Wilder e çuan duelin në barazim.

Kjo ishte një nga ndeshjet më unike, pasi të dy boksierët nuk numëronin asnjë humbje.

Loading...