Konjufca: Mos i mashtroni qytetarët për vizat (Video)

Shpërndaje

Deputeti i VV-së, Glauk Konjufca ka thënë se politikanët që kanë premtuar liberalizim të vizave për çdo vit, duhet të dalin para qytetarëve dhe të japin përgjegjësi.

Ai ka adresuar kritika edhe në drejtim të Bashkimit Evropian.

Konjufca thotë se në BE ekziston ky paradoks që thonë se Kosova i ka përmbushur kriteret, por që në anën tjetër, thonë se nuk ka viza.

Më poshtë fjalimi i tij i plotë:

Loading...