Kurti kujton Mujë Krasniqin dhe 41 dëshmorët e rënë në Gorozhup

Shpërndaje

Kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kujtuar Mujë Krasniqin në 20 vjetorin e rënies së tij.“Sot, më 14 dhjetor, u bënë 20 vjet nga rënia e Komandantit të Brigadës 113 të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Mujë Krasniqit, dhe 40 bashkëluftëtarëve të tij. Kjo fotografi e tij është pak orë para rënies” ka shkruar Kurti.

Postimi i plotë i tij:

Loading...