Momenti kur tetovari foli shqip, maqedonasi çmendet e iku jashtë! (Video)

Shpërndaje

Media maqedone ka publikuar edhe videon ku shihet zyrtari shqiptar nga Tetova duke folur shqip, ndërsa kapiteni i përfaqësueses së hendbollit të Maqedonisë dhe i skuadrës së Vardarit nga Shkupi, Stojance Stoilov, u çmend nga inati, nuk mundi ta duroj dhe iku jashtë, duke thënë turp.

Përfaqësuesi i Maqedonisë u revoltua me vendimin e organizatorit të ngjarjes, ku për herë të parë ka pasur karakter dygjuhësh shqip-maqedonisht. Ky skandal i këtij sllavomaqedonasit ndodhi të mërkurën mbrëma, dhe Stoilov ka braktisur në mënyrë demonstrative ceremoninë pasi fituesi i çmimit për Sport shkollor nga Tetova ka folur në gjuhën shqipe.

Loading...