Remzie Osmani publikon këngën e re

Shpërndaje

“Dasma e djalit” mban emrin kënga Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Remize Osmani ka publikuar këngën e saj më të re.

Kënga mban emrin “Dasma e djalit” dhe është publikuar në kuadër të xhirimeve për festat e fundvitit.

Tekstin dhe muzikën e këngës e ka bërë Ilir Berani, ndërsa orkestrimin Valter Beqo.

Këngëtarja në kuadër të xhirimeve për festat e fundvitit ka publikuar edhe projekte të tjera si: “Pishman” dhe “Kthehu motër” në bashkëpunim me Lumnije Ramadanin.

Loading...