Rusia me zonjë të parë të re, Putin: Do të vijë edhe ai moment

Shpërndaje

Presidenti rus Vladimir Putin tha të enjten se ndoshta do të duhej të martohej përsëri, por nuk preferoi të japë detaje se cila mund të jetë zonja e parë e re e Rusisë.

Putini, 66 vjeç, i cili me zell mbron privatësinë e tij dhe atë të rrethit të afërt familjar, iu përgjigj një pyetjeje të paraqitur nga një gazetar në konferencën e tij vjetore për shtyp, e cila u përqendrua kryesisht në marrëdhëniet ndërkombëtare dhe gjendjen e ekonomisë.

“Si një person i respektuar, unë do të duhet ta bëj këtë në një moment”, tha Putini, duke buzëqeshur. Putini ishte i martuar me Lyudmila Putin nga viti 1983 deri në vitin 2013, kur edhe njoftuan divorcin.

Bijat e tyre, Katerina dhe Maria, si në fillim të viteve ’30, nuk janë të përfshira në politikë dhe kanë qëndruar në mënyrë të vendosur në qendër të vëmendjes.
Që kur ai u divorcua me gruan e tij Lyudmila, thashethemet kanë qenë të shumta rreth jetës personale të Putinit.

Një raport i gazetës ruse tha se ishte në një marrëdhënie me Alina Kabaeva, një ish-gjimnaste olimpike, edhe pse Putin e hodhi poshtë pohimin. Reuters raportoi në 2016 se një biznesmen me lidhje me shokët e Putinit kishte transferuar pronësinë e pronave tek motra dhe gjyshja e Alina Kabaevës./Top Channel

Loading...