Si pastori i tha vajzës së tij mes Altarit: “Mos u marto” (Video)

Shpërndaje

Pastor Paulin Vilajeti, i ftuar në studion e ‘Opinion’ teksa po flitej për tradhtinë, ka treguar një episode të veçantë nga dasma e vajzës së tij.

Teksa ishin në altar ai u shpreh se i ka thënë vajzës së tij të heq dorë nga martesa nëse nuk është e sigurt: “Nuk e harroj kurrë, kur kam martuar vajzën time të madhe ka ardhur tek altari e kam marrë mënjanë dhe i kam thënë, dëgjo bijë, nëse nuk e do, dhe nëse nuk je e bindur mos i çaj kryet se kemi ftuar njerëz e kemi përgatiur gjëra, ik e mos u marto. Me pa në sy dhe më tha me të vërtetë e ke? Po i thashë. Me tha- Po ti je pastor? Unë pse jam pastor po ta them”, u shpreh pastori.

Loading...