Studentët sot do të protestojnë në Tetovë: 13 kërkesat e tyre ndaj MASH-it, Qeverisë dhe universiteteve

Shpërndaje

Lëvizja Studentore në Maqedoni sot nis protestën e paralajmëruar disa ditë më parë nëpërmjet rrjeteve sociale në faqen e tyre në facebook “Studentët e Revoltuar”.

Protesta fillon në ora 12:30 në sheshin “Iliria” në Tetovë ku më pas do të marshojnë drejtë objekteve të Universitetit të Tetovës dhe të Universitetit të Evropës Juglinore.

Loading...