Takohen dy kryeministrat, Zoran Zaev dhe Viktor Orban

Shpërndaje

Gjatë qëndrimit të tij në Zagreb ku po merr pjesë në Samitin e Iniciativës Qendrore Evropiane (IQE), kryeministri Zoran Zaev deklaroi se ka takuar kryeministrin hungarez Viktor Orban, por vetëm se është përshëndetur me te dhe nuk ka pasur mundësi për të biseduar më gjatë lidhur me çështjen e ish kryeministrit Nikolla Gruevski, i cili fitoi azil në Hungari.

Loading...