Tërmet në Shqipëri, ja epiqendra

Shpërndaje

Lëkundjet e tërmeteve në Shqipëri janë rikthyer sërish.

Sipas faqes zyrtare “Live Earthquake” një tërmet me magnitudë 3.6 dhe thellësi 2 kilometër ka goditur vendin tonë mëngjesin e sotëm.

Mësohet se tërmeti ka rënë sot në orën 08:15 dhe epiqendra ka qenë 11 km larg Memaliaj, por është ndjerë shumë edhe në Berat, e më pak në Tiranë.

Loading...