Thaçi takohet me Hahn

Shpërndaje

Presidenti Hashim Thaçi ka nisur takimin me komisionarin evropian për zgjerim Johannes Hahn.

Kreu i vendit duke i uruar mirëseardhje komisionarit Hahn, ftoi për një angazhim më të madh të BE-së në Kosovë dhe rajon.

“E vlerësoj vizitën dhe angazhimin tuaj për zgjidhjen e problemeve”, tha presidenti Thaçi.

Ndërsa, komisionari Hahn u shpreh përkrahës për aspiratat e Kosovës dhe të rajonit.

“Jam i interesuar që t’i zgjidhim të gjitha çështjet”, tha Hahn, duke folur për raportet e Kosovës me BE-në dhe për çështjet ndërmjet vendeve të Ballkanit Perëndimor, raporton KP.

Loading...