T’ua mbyllim dyert dhe gojët atyre që punojnë për kauzat e huaja dhe flasin për shqiptarinë

Shpërndaje

Nga, Urim SALIHU

Ka ardhe momenti qe emisionet televizive te pastrohen nga sherbetoret partiake .Ka ardhe momenti kur debatet qe organizohen neper universitete te clirohen nga njerez qe punojne per kauza te huaja dhe qe ishin pengu i ndryshimit te madh shqiptare nder vite.Ishin me sakte dhe mbeten te preferuarit e LSDM-se qe ne dukje duket evropiane, por ne momente te caktuara e tregon sa eshte per shoqeri multietnike.Kam nje bindje se po te mundesh tu futesh ne brendine e tyre do gjesh serish ate urrejtjen ndaj nesh.Deklarata e kryeministrit per ushtrine ishte nje nder keto tregues se kush jane.
Sot poashtu ne UT u shfaq nje njeri i miqesuar moti me LSDM-ne qe ne PPD-ne e dikurshme .Ishte Ismet Ramadani qe nuk eshte i vetem ne listen e gjate te atyre njerezve qe thjeshte me kallin daten.

Terreni shqiptare eshte me plot te panjohura , kete e dijme, por me shume te mistershme e bejne situaten ata njerez qe qendrojne ne stroftken e partive maqedonase dhe dalin te flasin si shqiptare te medhenj.Ne u dijme kush jeni, por vetem nje gje nuk e bejme.Ne nuk dijme tua mbyllim dyert dhe bashke me to edhe gojet tuaja.Nese ju flisni per lirine shqiptare une kete se pranoj me asnje kusht.Nese ju flisni per Universitetin tim , per UT-ne qe ka plot defekte, por i duhet kohe, eshte u themeluar me gjakun e Abdylselamit,eshte i krijuar me forca policore qe rrinin perjashta derisa ne mbanim ligjerata ne shtepi private .Pra cfaredo qe flisni , ju s’mund te flisni ne emrin tim, te atij tjetrit, ne emrin e shqiptarise.Nuk me pengon tu sherbeni maqedonasve sepse eshte zgjedhja juaj, por meqe jeni keshilltare te LSDM-se ashtu sic kishte shume te VMRO-se dikur, atehere ikni dhe zhdukuni nga terreni shqiptare.Ne do ta kemi te veshtire ta pastrojme edhe terrenin e politikes shqiptare, por do t’ia dalim mbane nje dite.Ne fund te fundit me i keqi shqiptare i partive tona, eshte me i miri nga ju.Ikni nje dite e me heret.

Loading...