Francë, shpëtim spektakolar: Skiatori i lënduar u gjet nga një helikopter (Video)

Shpërndaje

Një video e publikuar në rrjetet sociale tregon aktin heroik të shpëtimit të jetës së një skiatori nga piloti i helikopterit.

Manovrimi që praktikohet nga piloti i këtij helikopteri është shumë delikat dhe shihet sa shumë i afrohet malit për të arritur skiatorin e plagosur që ka ngecur në një majë mali të thepisur.

Imazhet mbresëlënëse tregojnë veprimet e helikopterit të Xhandarmërisë së alpeve Alta Montagna

Helikat e helikopterit madje prekin dhe borën. Mos e humbisni videon.

Loading...