Hajredini ironizon zyrtarët e BDI-së: Ata të cilët e zbuluan emrin “Ilindita”, zgjodhën kontestin e emrit të Maqedonisë

Shpërndaje

Ish Ministri i Financave Xhevdet Hajredini, me anë të një postimi në faqen e tij në facebook ka ironizuar zyrtarët e BDI-së sipas asaj që se kush dhe si e shpjegojn përdorimin zyrtar të gjuhëve ata të cilët e zbuluan emrin “Ilindita” si dhe me vetëm një takim me Ministrin grek Koxias, e zgjodhën kontestin e emrit të Maqedonisë, përcjell Infomagazin.

Në vijim keni postimin e plotë të Hajredinit:

“Sipas asaj se kush dhe si e shpjegon përdorimin zyrtar të gjuhëve, duket se me të vërtetë e kanë shkrruajtë ata të BDI-s, të cilët e zbuluan emrin “Ilindita” si dhe me vetëm një takim me Ministrin grek Nikos Koxias, e zgjodhën kontestin e emrit të Maqedonisë.”, ka shkruar ish ministri i financave.

Loading...