Hashim Thaçi uron Eliot Engel për postin e ri, pret bashkëpunim për marrëveshjen e paqes

Shpërndaje

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, e ka uruar Eliot Engel për mandatin e ri si Kryetar i Komitetit të Punëve të Jashtme në Kongresin Amerikan, njofton Klan Kosova.

Përmes një statusi në Twitter, Thaçi tha se Engel ka qenë njëri ndër personalitetet kyçe të lirisë, pavarësisë dhe njohjes së Kosovës.

“I dashur Eliot Engel, urime për mandatin e rij si Kryetar i Komitetit për Marrëdhënie me jashtë në Kongresin Amerikan. Ju keni qenë njëri ndër personat kyç për lirinë, pavarësinë dhe njohjen ndërkombëtare të Kosovës. Presim bashkëpunim të mëtejmë për marrëveshjen përfundimtare të paqes”, ka shkruar më tej Thaçi.

Loading...