Kryeministri Rama në presidencë për t’u betuar si ministër i Jashtëm

Shpërndaje

Kryeministri Edi Rama, ka shkuar sot ne mbremje në Presidencë ku u betua si minister Jashtëm, pas votimit dje nga Kuvendi të dekretit të Presidentit Meta. Rama do të jetë edhe ministër i jashtëm, pas refuzimit që bëri Meta mbi bazë perceptimi dhe jo kushtetute të mos dekretimit të shkarkimit të ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati dhe emërimit në këtë post në Gent Cakës. Në këtë ngërc të krijuar ka qenë vetë Rama që mori përsipër që deri në ngritjen e Gjykatës Kushtetuese të mbajë edhe postion e ministrit të Jashtëm, përvec atij të Kryeministrit./a.meta/javanews.al

Loading...