Ndryshimet në qeveri, Meta nuk dekreton shkarkimin e Ditmir Bushatit

Shpërndaje

Presidenti Ilir Meta nuk ka firmosur ende dekretin e shkarkimit të ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati.

Në njoftimet nga presidenca për firmosjen e dekreteve për shkarkimin e ministrave, mungon ai i shefit të diplomacisë Bushati.

Ende nuk ka njoftim se kur do të ndodhë kjo dhe cilat janë arsyet se pse firmosja e dekretit për shkarkimin e ministrit Bushati, nuk është bërë ende./Top Channel

Loading...