Ramush Haradinaj: Kontributi i Avni Hysenit për lirinë e atdheut nuk do të harrohet kurrë

Shpërndaje

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka vizituar familjen e luftëtarit të lirisë, Avni Hyseni, i cili ndërroi jetë mbrëmë.

Haradinaj ka thënë se familja Hyseni humbi birin e saj, ndërsa Kosova humbi mikun e bashkëluftëtarin e çmuar, kontributi i të cilit për lirinë e atdheut, nuk do të harrohet kurrë, njofton Klan Kosova.

“Vizitë ngushëlluese në familjen e luftëtarit të lirisë, Avni Hyseni, i cili ndërroi jetë mbrëmë. Familja Hyseni humbi birin e saj dhe ne mikun e bashkëluftëtarin e çmuar, kontributi i të cilit për lirinë e atdheut, nuk do të harrohet kurrë. I përjetshëm kujtimi për të”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të Haradinajt në Facebook.

Loading...