Ramush Haradinaj nderon Zahir Pajazitin, Hakif Zejnullahun dhe Edmond Hoxhën

Shpërndaje

22 vjetori i rënies të themeluesit të UÇK-së, Zahir Pajaziti dhe bashkëluftëtarëve të tij, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha, është sot.

Kryeministi Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe te shtatorja e Zahir Pajazitit me rastin e 22-vjetorit të rënies së tij.

“Në kujtim dhe nderim të 22-vjetorit të rënies heroike të themeluesit të UÇK-së, komandantit Zahir Pajaziti dhe bashkëluftëtarëve të tij, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha”.

“Ideali i tyre mbetet përherë në themelet e të sotmes dhe të ardhmes sonë. Lavdi e përjetshme jetës dhe veprës së Heronjve të Kombit”, shkruan Haradinaj në rrjetin social Facebook.

Ja postimi i plotë i tij:

Loading...