Rikthehet virusi i famshëm i WhatsApp-it, ja si ta shmangni

Shpërndaje

Përdoruesit e WhatsApp po paralajmërohen në lidhje me një mesazh mashtrues që po përhapet përmes aplikacionit.
Virusi, i njohur si “WhatsApp Gold” pretendon se është duke iu ofruar një version të fshehtë të shërbimit të mesazheve me veçori shtesë, transmeton lajmi.net.

Virusi i përditësuar, me sa duket ju jep mundësinë për të bërë video thirrje, t’i dërgoni 100 fotografi në të njëjtën kohë dhe t’i fshini mesazhet disa orë pasi t’i dërgoni ato.

Përdoruesve iu jepet një linkpërmes së cilës mund të shkarkojnë “përditësimit”, duke ua shkarkuar atyre virusin.

Virusi “WhatsApp Gold” qarkulloi për herë të parë në vitin 2016. /Lajmi.net/

Loading...