S’ka marrëveshje Zaev-Kasami, seanca për ndryshimet kushtetuese nuk do të mbahet sot

Shpërndaje

Seanca plenare për ndryshimet kushtetuese që u paralajmërua për sot, do të vazhdojë nesër, me fillim prej ora 12:00, pasi që ende nuk është arritur marrëveshje ndërmjet kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev dhe kryetarit të Lëvizjes BESA, Bilall Kasami.

Në ndërkohë, 8 deputetët e pavarur kanë shprehur qëndrimin e tyre se janë kundër kërkesës së Lëvizjes BESA, pasi që kanë thënë se nëse pranohet kërkesa, ata nuk do të votojnë “për” ndryshimet kushtetuese.

Loading...