Babai nga Hasanbegu kujton djalin e tij që ndërroi jetë në moshë të re: Sot është ditëlindja jote e 19-të…

Shpërndaje

Vdekja e Lulzim Idrizit në moshë të re vitin e kaluar, tronditi Hasanbegun, Shkupin e Kumanovën, prej nga ishte me prejardhje. Sot është ditëlindja e tij e 19-të, kurse babai i tij Isa Idrizi e ka vizituar varrin e tij dhe ka bë këtë dedikim prekës:

Sod ësht ditëlindja e 19, dikur të dhuroja dhurata,të uroja shëndet,por sod skishta çka të të dhuroj tjetër përveq lutjeve që Allahu të shpërblej me Xhennet e të bashkohemi përsëri në jetën e përjetshme djali im i dashur çdoher dot jesh në zemrat tona. Zemra e babit…

Loading...