ShowbizTop Lajme

Dua Lipa bën krenarë shqiptarët: Fiton dy çmime Grammy

Shpërndaje

Dua Lipa ka fituar dy çmime në eventin më të madh muzikor të botës, “Grammy Awards”.

Ylli i muzikës rrëmbeu çmimin “Artistja më e mirë e re” në dhe çmimin “Best Dance Recording” për këngën e saj “Electricity”, në bashkëpunim me Silk City dhe Diplo e Mark Ronson.

Ndërsa u ngjit në skenën gjigande mbrëmjen e së dielës për të marrë çmimet, Dua tha: “Falenderoj fansat e mi që më lejuan të isha versoni më i mirë i vetes sime”.

Në kategorinë “Best New Artist”, Dua u përball me bashkëatdhetaren e saj Bebe Rexha, e cila nuk arriti të fitonte edhe pse u nominua në dy kategori.

Loading...