MaqedoniTop Lajme

Ferdi la dy vajza të mitura, numri i vdekurve shkon në 15

Shpërndaje

Ferdi Kaso është viktima e 15 e ngjarjes tragjike pas rrokullisjes së autobusit që ndodhi në rrugën Shkup – Tetovë afër fshatit Llaskarcë.

Ferdi KAso është 40 vjeçari Ferdi Kaso nga Gostivari. Ai është baba i dy vajzave të mitura.

Sipas mjekëve Ferdi Kaso ka ndëruar jetë sot në orët e hershme të mëngjesi i cili nuk ka arritur të mbijetojë pas lëndimeve të rënda.

“Për fat të keq, Ferdi Kaso nuk arriti të ju mbijetojë lëndimeve, pavarsisht përpjekjeve maksimale nga ekipa, sot rreth orës 5 në mëngjes e humbëm atë” është shrephur Ilir Hasani

Kaso ishte operuar dy herë prej pranimit të tij në spital, por trupi i tij nuk ka reaguar pas mjekimiz dhe operacionit.

Ndryshe disa nga viktimat janë varrosur ditë më parë në vendlindjet e tyre.

Loading...