Rajoni

Festa e hareshme e kosovarëve për 11 vjetorin e Kosovës (Foto)

Shpërndaje

Festimi i 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës ka filluar nga ora 08:00 e mëngjesit.

Ishin të parët liderët shtetëror ata të cilët filluan festën duke bërë ngritjen solemne të flamurit.

Pos politikanëve festë të madhe bënë edhe qytetarët në të gjitha qytetet e Kosovës.

Si viteve të tjera edhe këtë vit nuk munguan këngët dhe vallet gjithandej.

Ata këtë vit iu gëzuan parakalimit të parë të FSK-së si ushtri e Kosovës.

Loading...