Maqedoni

HASANI: Një 19 vjeçare dhe 38 vjeçar në gjendje kritike

Shpërndaje

Doktori në Spitalin Shtetëror, Ilir Hasani ka deklaruar për Televizionin Shenja, se 19-vjeçare dhe një 38-vjeçar janë në gjendje kritike. Ai ka shpjeguar se njëri prej këtyre pacientëve tashmë është transferuar për një intervenim të dytë.

“Po bëjmë maksimumin për të shpëtuar jetën e pacientes së re. Po përdorim metoda më agresisve operative si dhe metoda konservative”, ka deklaruar mjeku Hasani.

Loading...