Maqedoni

Kjo është Valdeta Hamiti nëna e dy fëmijëve që humbi jetën në aksidentin Shkup–Tetovë

Shpërndaje

Valdeta Hamiti e lindur në vitin 1989 në fshatin Pallaticë të komunës së Zhelinës e martuar në Debresh të Gostivarit, nënë e dy fëmijve të mitur mbrëmë ka humbur jetën pas rrokullisjes së autobusit në rrugën Shkup – Tetovë.

Valdeta ishte e angazhuar në Universitetin Nëna Terezë, si asistente/profesoresh në Fakultetin e Shkencave Teknike.

Nga Debreshi ishte edhe Rametulla Abdurahimi djalë i vetëm në familje.

Ndryshe sot u identifikuan 14 viktimat e aksidentit tragjik ku disa janë varrosur e disa vazhdon obsuksioni dhe më pas tu dorëzohen familjeve.

Kologet e Valdetat Eminit njoftojne per vdekjen e saj:

Me pikëllim ju informojmë se mes viktimave të aksidentit tragjik në autostradën Shkup-Tetovë është edhe kolegia jonë MSc Valdete Hamiti, asistente në Fakultetin e Shkencave Teknike.

Kolegët, por sidomos studentët humbën një profesoreshë të shkëlqyer, universiteti një kuadër tepër të çmuar.

Prehu në paqe kolege Valdete Hamiti!

Stafi i portalit FJALA & ALBAZONE ju shpreh ngushëllimet më të thella familjes, ndërsa të ndjerës ZOTI e shpëbleft me XHENNET!

Loading...