LAJMI I FUNDIT: Trupi i gjetur në rrënojat e avionit është i Emiliano Sala

Shpërndaje

Trupi i gjetur në rrënojën e aeroplanit të fundosur në det është i sulmuesit të Emiliano Sala

Këtë e ka konfirmuar Policia e Dorset që trupi është i sulmuesit 28-vjeçar.

“Familjet e z.Sala dhe z.Ibbotson janë gjetur në rrënojat e avionit në det dhe do të mbështeten nga oficerë ndërlidhës të trajnuar”, thuhej në njoftimin e policisë.

Sala po udhëtonte për në Uells për të zyrtarizuar transferimin e tij te skuadra e Cardiff City.

Loading...