Maqedoni

Presidenti Meta: Jam i prekur dhe i trishtuar nga lajmi tronditës i humbjes së jetëve në tragjedinë e autobusit në autostradën Shkup – Tetovë

Shpërndaje

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka ngushëlluar familjet e viktimave të aksidentit tragjik në Maqedoni. Në një status në “Facebook”, Meta shprehet i prekur dhe i trishtuar nga lajmi dhe thotë se është shpirtërisht pranë familjeve të lënduara.

“Thellësisht i prekur dhe i trishtuar nga lajmi tronditës i humbjes së jetëve në tragjedinë e autobusit në autostradën Shkup – Tetovë. Në këto momente të vështira jam shpirtërisht pranë familjeve të lënduara nga kjo tragjedi, të afërmve e miqve të viktimave dhe pranë të gjithë qytetarëve të Maqedonisë së Veriut të prekur prej saj! Ngushëllimet e sinqerta dhe solidaritet vëllazëror! Urim të sinqertë për një shërim të shpejtë për të gjithë të plagosurit!”, shkruan Kreu i Shtetit.

Loading...