MaqedoniTop Lajme

Prokuroria Publike ka dhënë urdhër për analizë të gjakut dhe urinës së shoferit të autobusit

Shpërndaje

Prokuroria Themelore Publike ka njoftuar se në vend ngjarje është duke zhvilluar hetimet rreth shkaqeve të aksidentit në autostradën Shkup-Tetovë. Prokuroria do të urdhërojë autopsinë e personave që kanë ndërruar jetë dhe gjendjen teknike të autobusit. Hetimet në vend ngjarje do të vazhdojnë edhe gjatë ditës së nesërme. Prokuroria konfirmon se është dhënë urdhër për analiza të gjakut dhe urinës të shoferit.

Loading...