MaqedoniTop Lajme

Shkon në 10 numri i viktimave në aksidentin tragjik në autostradën Shkup-Tetovë

Shpërndaje

Numri i viktimave në aksidentin tragjik ne atutostraden Shkup-Tetove, shkon ne 10 persona dhe mbi 20 jane te lenduar, ku disa pe te cileve jane ne gjendje te rende konformoi mjeku nga Spitali Klinik i Shkupit.

Policia ka filluar ekspertizën për të konfirmuar shkaqet. Autobusi ka qarkulluar nga Shkupi për në Tetovë dhe në afërsi të fshatit Llaskarcë ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në hendek. Ky raportohet të jetë shkaku i viktimave.

Banorët e fshati Llaskarcë dhe fshatrave tjera përreth kanë dalë në vendngjarje dhe kanë ofruar ndihmë të jashtëzakonshme.

Loading...