Rajoni

Tensionet në Kuvend, Rama ndjesë Talat Xhaferit: Basha është fëmijë, s’mendon dhe s’di çfarë thotë

Shpërndaje

Shefi i qeverisë Edi Rama i ka kërkuar ndjesë kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë Talat Xhaferi, i cili ndodhet në parlament për ratifikimin e Protokollit të Aderimit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në NATO.

Pas fjalimit të kryetarit të PD-së Lulzim Basha, i cili ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama, ka ardhur edhe reagimi i këtij të fundit.

Loading...