Tërmet në Shqipëri

Shpërndaje

Pasdite ne sotme një tërmet me magnitudë 2,6 ballë ka goditur Shqipërinë.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë dhe Ujit (IGJEUM) tërmeti është regjistruar në orën 17:17 minuta në zonën e Dibrës.

Epiqendra ka qenë 2,7 kilometra në Juglindje të Kurdarit, ndërsa thellësia e tërmetit ka qenë 19 km.

Loading...