Rajoni

Thaçi takohet me Vuçiqin në Munih të Gjermanisë

Shpërndaje

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar me homologun e tij serb Aleksandër Vuçiq dhe Komisionarin e BE-së, Johanes Hahn gjatë pjesëmarrjes në Konferencën e Sigurisë që po mbahet në Munih të Gjermanisë.

Për këtë takim ka njoftuar Michael Karnitschnig i cili është bashkëpunëtor i komisionarit Johanes Hahn, transmeton Klan Kosova.

Klan Kosova do t’iu mbajë të informuar për bisedat që i zhvilluan në këtë takim.

Loading...