MaqedoniTop Lajme

U jepet lamtumira e fundit, Rametulla Abdurraimit dhe Valdete Hamiti nga Gostivari!

Shpërndaje

Sot pas namazit të Xhumasë në varezat e fshatit Debresh-Gostivar me nderime fetare u varosën Valdete Hamiti dhe Rametulla Abdurraimi.

Për ti dhënë lamtumirën e fudnit kishin ardhë mijëra shqiptarë nga të gjitha trevat e Maqedonisë.

Pjesëmarës në varim ishin edhe shumë hoxhallarë dhe personalitete publike.

Në akksidentin e 13 shkurtit ndëruan jetë Rametulla Abdurraimi, djalë i vetëm i familjes Abdurraimi dhe Valdete Hamiti, (1989), nga Debreshi i Gostivarit, nënë e dy fëmijëve të mitur.

Stafi i portalit FJALA & ALBAZONE ju shpreh ngushëllimet më të thella familjes, ndërsa të ndjerët ZOTI i shpëbleft me XHENNET!

Videon nga varimi mund ta shikoni në linkun në vazhdim:

Loading...