Avioni përplaset me helikopterin, 3 të vdekur (Foto)

Shpërndaje

Një aeroplan është përplasur me një helikopter pranë Malit Everest.

Sipas policisë së Nepalit, si pasojë e këtij aksidenti ajror kanë humbur jetën 3 persona dhe janë plagosur 3 të tjerë.

Avioni i Simrik Air ishte nisur nga Aeroporti Tenzing-Hillary në Lukla përpara se të përplasej me një helikopter të dielën në mëngjes.

Të dy mjetet fluturuese ishin pronë të kompanive private.

Loading...