Greqi, alarm për bombë në Parlament

Shpërndaje

Policia e Greqisë të premten në mëngjes ka mbyllur Parlamentin dhe ka rrethuar zonën, pasi një telefonatë anonime u erdhi dhe i kërcënoi që aty ka bombë.

Telefonuesi kontaktoi me zyrat e portalit të lajmeve Zougla.gr dhe deklaroi se brenda dhe jashtë godinës së parlamentit ishin vendosur pajisje eksplozive.

“Do të ketë viktima, bëni kujdes”, raportohet të ketë thënë telefonuesi. Në vendin e ngjarjes ndodhen ekspertët xhenierë.

Loading...