Policia gjermane konfiskojnë veturën Porsche, sepse po “ua merrte sytë” vozitësve të tjerë në rrugë (Foto)

Shpërndaje

Një shofer është urdhëruar të mos del në rrugë me veturën e tij Porsche e tij, të “veshur me një shtresë ari”, pasi ishte.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, policia në Hamburg, Gjermani vërejti shoferin 31-vjeçar dhe e ndaloi atë, duke i thënë se Porsche Panamera e tij ishte e rrezikshme, pasi mund të “verbonte shoferët e tjerë”.

Kështu, ata e urdhëruan atë për të hequr “shtresën” dhe për të ri-regjistruar automjetin e tij, por pohojnë se ai u ndal më vonë për shkak se nuk dëgjoi një urdhër të tillë.

Pas ndalimit të dytë, policia mori çelësat, letrat dhe targën e tij para se automjeti të tërhiqej në një garazh.

Panamera Porsche u fotografua më vonë pasi u kap.

Mediat lokale pretendojnë se një pronar i një Lamborghini u ndalua në të njëjtën kohë me një “shtresë“ të tillë, por ai zbatoi urdhrat dhe e largoi atë. /Telegrafi/

Loading...