Pse po sulmohet Ziadin Sela, Bilall Kasami dhe Blerim Reka nga partitë shqiptare në pushtet

Shpërndaje

Po afrohen zgjedhjet presedenciale të Maqedonisë së Veriut ku kandidojnë tre kandidat Stevo Pendarovski i përkrahur nga Lsdm-ja, Bdi-ja, Pdsh-ja, Alternativa, Siljanovska nga Vmro-ja si dhe Blerim Reka i përkrahur nga Aleanca për Shqiptarët dhe Lëvizja Besa.

Gara në mes kandidatëve sa vjen e ashpërsohet, Stevo Pendarovski ka përkrahjen e partive shqiptare në pushtet kurse Blerim Reka përkrahjen e opozitës shqiptare.

Nga të dy palet ka kritika por kritikat më të mëdhaja vinë nga partit shqiptare në pushtet duke i thënë opozitës shqiptare sepse ju e keni përdorë Blerim Rekën që ti matni votuesit se sa do ju votojnë kurse kohën e fundit shohim edhe ironizime nga partitë shqiptare në pushtet kundër kandidatit të vetëm shqiptar Blerim Reka.

Nuk besojmë që duhet të ashpërsohet gara presedenciale pasi që shqiptarët dinë kënd ta votojnë….

Loading...