A mund të ndodhë koalicioni VV me AAK e Nisma?! Deklarohet nënkryetarja e Vetëvendosjes

Shpërndaje

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mullhaxha- Kollçaku ka theksuar se nuk do të ketë koalicion me AAK-në e Nismën.Ajo ka shkruar se pikërisht PAN-i është ai që zhvati Kosovën dhe që e la të izoluar.Reagimi i plotë i Kollaçakut:

Kush keqqeverisi? Zhvati? Kush na la të izoluar dhe të varfër?P+A+N-i.A ka ndryshim në bashkëqeverisje me A+N-in(-P)?

Jo. #sovranifoli #ndryshim

Ndërkohë, edhe sot ka përfunduar pa suksese takimi ndërmjet LDK-së e Vetëvendosjes.
Dy partitë nuk kanë gjetur gjuhë të përbashkët për arritjen e marrëveshjes, derisa kanë paralajmëruar takimin e radhës për nesër.Gazeta Blic ka raportuar se LDK po kërkon që posti i kryetarit të Kuvendit t’i kthehet asaj, ose që për këtë post të kompensohet me ministri shtesë.

Loading...