Qytetari e uron Kurtin: E dimë që sot ki me u bo Kryeministër

Shpërndaje

Para fillimit të takimit me kryetarin e LDK-së, lideri i VV Albin Kurti tha se ka vullnet dhe mundësi që të arrihet marrëveshja për bashkëqeverisje, por sipas tij nuk varet edhe prej tij.

Kurti: Arritja e marrëveshjes nuk varet nga unë.

“Nuk varet nga unë, vullneti ekziston, mundësitë janë dhe shpresoj që tashmë që kanë rifillua bisedimet do të shkojmë me shpejtësi drejt arritjes së marrëveshjes”, tha Kurti.

Pas pak pritet të vazhdojë takimi mes LDK dhe VV, i cili ka nisur dje.

Loading...