Mjeku Arben Agolli nga Dibra i infektuar me koronavirus

Shpërndaje

Mjeku Arben Agolli, ish-kandidati i ASH-së për kryetar komune të Dibrës ka rezultuar të jetë pozitiv me koronavirus.

Këtë informatë vetë Agolli e ka konfirmuar me një postim në profilin e tij në Fejsbuk, transmeon ALBAZONE MEDIA.

“Për shkak se personeli rezultoi pozitiv prej nesër ordinanca është në karantin dy javë”, shkruan Agolli në facebook.

Perndryshe, doktor Arben Agolli njihet si mjeku i cili ishte në krye të detyrës në qytetin e Dibrës, në luftën direkte me korona viriusin, si dhe 24/7 në ndihmë të pacientëve.

Loading...