Teknologji

Kur Golf 3 me një milion kilometra të kaluara, arrin shpejtësinë maksimale në autostradë

Shpërndaje

Një pjesë e konsiderueshme e meritave për popullaritetin e Golf në zonën tonë i takon gjeneratës së dytë dhe të tretë, në versionin dizel.

Megjithëse është pothuajse një temë tabu sot, motori SDI i Volkswagen ishte dikur zgjedhja e parë e adhuruesve.

Megjithëse me 64 kuaj fuqi dhe vetëm 125 Nm nuk mund të siguronte ndonjë performancë, ky motor konsiderohet ende një nga zgjedhjet më të besueshme në Volkswagen të vjetër, transmeton Telegrafi.

Golf i gjeneratës së tretë është një shembull i mirë. Ky model që do të shihni në videon e mëposhtme ka mbi 1.1 milion kilometra pas tij, dhe ai ende nuk po heq dorë. Përkundrazi, pronari është i gatshëm të marrë Golfin në autostradë dhe ta shtrydhë gazin deri në fund.

Ai e bëri një herë gjatë xhirimeve. Ashtu siç pritej, pasi ai e shkeli të gjithë gazin, nuk ndodhi asgjë e veçantë.

Siç mund të shihet në video ai arrin shumë lehtë shpejtësinë prej 170 km/orë në një autostradë në Gjermani. /Telegrafi/

https://www.youtube.com/watch?v=hDey5uNiT5M&feature=emb_title&ab_channel=TopSpeedGermany

Loading...