Për.leshje mes qytetarëve dhe policisë shkaku i mbylljes totale në Itali (Video)

Shpërndaje

Pronarët e restoranteve italiane dhe të tjerë të pakënaqur me masat epidemiologjike të qeverisë, për shkak të të cilave nuk kanë punuar për javë të tëra, u për*leshën me policinë gjatë protestës.

AP raporton shkrimin e agjencisë La Prese se një oficer policie u plagos në përleshjet e sotme të disa qindra demonstruesve.

Qytetarët protestuan pa maska mbrojtëse dhe kërkuan që qeveria t’i lejojë ata të punojnë përsëri.

Agjencia raporton se forcat e sigurisë ndërhynë pasi protestuesit u përpoqën të thyejnë kordonin e policisë dhe se anëtarët e grupeve ekstreme të krahut të djathtë ishin midis atyre që u mblodhën që morën pjesë në trazirat.

Restorantet, baret dhe kafenetë në Itali janë të mbyllura të paktën deri në fund të prillit dhe ato lejohen vetëm përmes shitjes në banak ose shërbimit të dorëzimit.

Loading...