BotaTop Lajme

S’ndërpritet namazi: Çasti i sulmit me raketa afër presidencës afgane gjatë faljes së Bajramit

Shpërndaje

Disa raketa në orët e hershme të mëngjesit të së martës kanë rënë afër pallatit presidencial në Kabul në kohën e faljes së namazit të Kurban Bajramit.

Në ceremoni ishte i pranishëm edhe presidenti i këtij shteti, Ashraf Ghani, përcjell ALBAZONE MEDIA.

Pavarësisht shpërthimeve afër vendit ku po mbahej ceremonia, pjesëmarrësit nuk e ndërprenë namazin.

Kujtojmë se pasiguria është shtuar javët e fundit në Afganistan, pas tërheqjes së trupave amerikane dhe aleatëve.

Loading...