Showbiz

Labi kundër pjesëmarrjes së Bregovic në Korçë, por i lut shqiptarët që të mos përçahen ndërmjet vete

Shpërndaje

Artisti dhe ish-deputeti, Labinot Tahiri, ka komentuar ftesën e muzikantit boshnjak, Goran Bregovic, në ‘Festën e Birrës’ në Korçë.

Në postimin e shpërndarë me fansat në rrjete sociale, ai u bëri thirrje shqiptarëve të Kosovës dhe Shqipërisë që të mos përçahen ndërmjet vete.

Labi tutje shton se këtë e ka bërë politika dhe se një gjë e tillë nuk duhej të ndodhte.

Postimi i plotë i Labit (pa ndërhyrje):

“Shqipëri oj nëna jonë.

Me mundesi, mos e kalo pa e lexuar!

Thirje atyre që përqahen mes vete ne postime ndaj ati koncerti që lendon zemrat e shqiptarëve!

Politika nuk bën pjesë nëpër rrjedhat e gjakut tonë. Ajo është e ardhur si mjet përqarjeje, aty ku një atdhe nuk është shumë i fuqishëm, si pasoj e politikanëve të ligë!

Vëllezër e motra shqiptare, po e llogarisë veten si i fundit me radhë ndaj reagimit që duhet t’a bëjmë të gjithë artistët, kundër mbajtjes së atij koncerti, i cili lëndon zemrat e shqiptarëve të Kosovës dhe më gjërë!

Loading...