27 vjet nga sulmi i parë ndaj Jasharëve (Video)

Shpërndaje

27 vjet nga sulmi i parë ndaj Jasharëve (VIDEO)

Para 27 vjetëve më 30 dhjetor 1991 rrethuan Jasharajt e Prekazit.

Atëherë Adem Jashari me shok ishte kthyer nga stërvitjet ushtarake në Shqipëri, e për këtë ishin në dijeni sigurimi shtetëror jugosllav dhe nisën operacionin e arrestimit, njofton Klan Kosova.

Të dielën në Skënderaj ky përvjetor u shënua me valle.

Kjo ditë njihet si dita e veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Kronikë nga Arbershë Uka

Loading...