Fjalimi emocionues i Dua Lipës kur e merr çmimin Grammy (Video)

Shpërndaje

Dua Lipa ka arritur që të rrëmbejë dy çmime Grammy natën e mbrëmshme.

Ajo ka fituar çmimin për “Artisten e re më të mirë” si dhe atë për “Këngën më të mirë për zhanrin Dance”.

23 vjeçarja u pa jashtëzakonisht e emocionuar kur e pranoi çmimin për “Artisten e re më të mirë”, një nga katër shpërblimet më të mëdha të natës.

Lipa pothuajse e përlotur tha se nuk di nga t’ia nisë fjalimin e saj pasi mori këtë çmim.

“Dua ta nis duke thënë se jam shumë e nderuar që jam nominuar mes kaq shumë artisteve të mrekullueshme këtë vit – besoj se këtë vit kemi ecur përpara”, ka thënë ajo duke thumbuar kështu presidentin e Grammys, Neil Portnow, për deklaratën e tij të vitit të kaluar.

“Dua të falënderoj shumë fansat e mi që më kanë lejuar të jem versioni më i mirë i vetes time. Ju dua shumë”.

“Dua të falënderoj ekipin tim që kanë qenë krah meje – që kanë punuar shumë pa u lodhur asnjëherë dhe duke qenë gjithmonë afër meje”.

“Dua të falënderoj edhe familjen time që janë këtu sonte me mua. O Zot, jam shumë e nervozuar, e emocionuar dhe mirënjohëse”.

“Dua të them se secili që nuk e ka kuptuar sa të veçantë janë që kanë një histori tjetër, një prejardhje tjetër, dijeni që pavarësisht nga jeni, çfarë prejardhje keni ose në çka besoni – mos e lëni një gjë të tillë t’iu ndalojë t’i jetoni ëndërrat tuaja sepse ju e meritoni një gjë të tillë”.

“Unë jam një fakt që tregon se mund të bëni çdo që gjë e mendoni – faleminderit shumë”.

Loading...